23 Haziran 2017 Cuma

Yurt dışında çalışmak

Yurt dışında çalışmak ve yurt dışı iş imkanları

26 Eylül 2013 Perşembe 23:07
Yurt dışında çalışmak

Yurt dışında çalışmak isteyenler için özellikle Kanada da çalışabilirsiniz, Kanada da çalışmak istiyorsanız öncelikle çok iyi ingilizce yada Fransızca bilmeniz gerekiyor, OTTAWA – Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bakanı Jason Kenney, yaptığı açıklamada Kanada‘ya çalışmak için gelecek olan göçmenlere çok iyi ingilizce yada fransızca bilenleri öncelik verileceğini açıkladı.

Kanada da ihtiyaç duyulan ve tüm sektörlerde istihdam edilmek üzere birçok sektörde önemli işçi açığı mevcut, bu açığı kapatmak için Bakan Jason Kenney yaptığı açıklama ile, artık ingilizce yi yada fransızca yı ileri derece bilenlere öncelik tanınacak.

 
260 Bin İşçi İhtiyacı

Kanada’nın gelecek 10 yılda inşaat sektöründe 163 bin ve petrol sektöründe de 100 binin üzerinde işçiye ihtiyacı olduğunu kaydeden Jason Kenney, kalifiye işçi sıkıntısının ülke ekonomisi için büyüyen bir paradoks halini aldığını anlattı. Kenney, Federal Kalifiye İşçi Programı kapsamında kaç bin yeni işçinin alınacağına dair rakam vermedi.

Şartların Zorluğu Eleştirildi

Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bakanlığı daha önce 2013 yılında, 158 bin 600′ü ekonomi sınıfı göçmen, 73 bin 300’ü aile birleştirmeleri ve 28 bin 500′ü de sığınmacı ve insanî benimyazim.com nedenlerle olmak üzere toplam 260 bin 500 göçmen alacağını duyurmuştu. Bakanlığın kalifiye işçi alımı konusundaki ilk açıklamaları, şartların zor olması nedeniyle eleştiri konusu olmuştu.Kaynak:benimyazim

    Yorumlar

Girişimci olarak devletten daha çok hangi konuda destek beklersiniz?

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV